Düzenli Zafiyet Tarama

DÜZENLİ WEB ZAFİYET TARAMA

Kurumların tercihine bağlı olarak proaktif güvenliğin temel bileşenlerinden olan düzenli zafiyet taramaları, düzenli olarak yaptırılması gereken çalışmalardır.

Web Uygulama Zafiyet Taramaları

Her ölçekli firmaların kullandığı web sistemlerinde ortalama olarak her hafta kritik öneme sahip güvenlik açıklıkları ortaya çıkabilmektedir.

Bu açıklıklar web sistemlerinin çalışmasını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Bu tarz sorunların farkına anında ve/veya öncesinde önüne geçebilmek için düzenli olarak zafiyet taramaları gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

AiTech Yapay Zeka ve Bilgi Teknolojileri olarak sizler için web uygulamalarınıza zafiyet taraması yapıyor ve bunu sizlere rapor olarak sunuyoruz.

Raporlama

Gerçekleştirilen zafiyet taraması sonrasında biri yönetici diğeri teknik olmak üzere hazırlanan iki rapor kuruma e-posta ile teslim edilir. Kurum tarafından istenmesi durumunda raporun matbu hali, kapalı bir zarf içinde teslim edilir.

Teslim edilecek rapor aşağıdakileri içerir;

- Gerçekleştirilen tarama sonrasında bulgulara ilişkin yönetici özeti

- Tarama sırasında tespit edilen zafiyetlerin kritiklik seviyelerini, hangi sistemlerde bu zafiyete rastlandığını gösteren ve zafiyeti ortadan kaldırmaya yönelik çözüm önerilerinin bulunduğu ek bilgiler.

Firma itibarını geliştirmek, bilgi güvenliği temelli olumsuz etkilerden korumak adına düzenli olarak zafiyet taramalarını yaptırmaları gerekmektedir.